تبلیغات
Günaydın Azərbaycan - حقیقت حلقه های كشتزار
Günaydın Azərbaycan

Hoşgeldiniz
Welcome to Azerbaijani Weblog

Mudur : Polat Alemdar

حقیقت حلقه های كشتزار

1389/09/10  Time: 19:12

Bu Yazinin Bölməsi: SCIENCE(علمی) ،

حقیقت حلقه های كشتزار

قسمت اول – مبانی پدیده

این تحقیق برای درك بهتر پدیده حلقه های كشتزار و جنبه های رازآلود مختلف آن است كه تاكنون توسط دانشمندان كشف شده است در این قسمت به موضوعات زیر می پردازیم :

1.      یك حلقه كشتزار در حقیقت چیست ؟

2.      آیا حلقه ی كشتزار پدیده جدیدی است ؟

3.      كجا می توان حلقه های كشتزار را پیدا كرد ؟

4.      عمر یك حلقه كشتزار چقدر است ؟

5.      چه وقت هایی حلقه های كشتزار شكل می گیرند ؟

6.      آیا حلقه های كشتزار توسط انسان ایجاد می شوند ؟

7.      نظر دانشمندان درباره حلقه های كشتزار چیست ؟

یك حلقه كشتزار در حقیقت چیست ؟

یك حلقه كشتزار یك الگوی مسطح است در یك زمینی از محصولاتی چون : گندم  چمن  محوطه بذرها ، دانه های روغنی ، برنج و … الگو می تواند شامل هر طرحی چون دایره  یك حلقه  تركیبی از اشكال  یك ماندالا ( نوعی شكل اساطیری) پیچیده باشد . بعضی اوقات از نظر هندسی مهیج و بعضی اوقات آشفته و درهم برهم است . این طرح ها روی كستره زمین حكاكی شده اند به گونه ای كه انگار مهری بروی زمین كوبیده شده و طرح ها ایجاد شده اند در حالی كه گیاهان در این میان از بین نرفته یا خرد نشده اند . در لحظه اول آنها به همان صورت افق به رشد خود ادامه می دهند اما بعد از چند ده ساعت دوباره به سمت خورشید سر بلند می كنند .

آیا حلقه های كشتزار پدیده جدیدی است ؟

حلقه های كشتزار قبلا نیز آشكار شده بودند حداقل برای سال هایی محدود . در سالیان میانی بیشاپ ( اسقف ) شهر لیون در سال 800 میلادی به دربار شاهی فرانسه به خاطرظاهر شدن الگوهایی مرموز در اطراف مزارع احضار شد . مردم از این پدیده كه ممكن است كار شیطان باشد در هراس بودند . یكی دیگر از اسناد قدیمی شكل یك حلقه را در سال 1590 كه در مزرعه ای نزدیك Assen در شمال هلند ایجاد شده بود توصیف می كند . براساس گفته های شاهد عینی تند بادی گرفتن گرفته و فردای آن روز حلقه فوق پدیدار شده و تا فصل زمستان كه توسط گاو اهن شخم زده شود پایدار مانده بود .

(From Robert Plot’s Natural History of Staffordshire, 1686)

http://www.ufologie.net/pics/mowingdevil.jpg
در سال 1678 تصویری از حلقه های كشتزاری در Hertfordshire انگلستان منتشر شد . شكل حلقه كشتزار در بالا مشخص است ” .. هیچ  بشری قادر به انجام چنین كاری نیست ..” همچنین در این متن منتشر شده بخاطر ترس مردم ، از كار شیطان سخن به میان آمده با عنوان  ”The Mowing Devil”. در سال 1686 تاریخ ملی Robert Plot در چندین صفحه منتشر شد كه بحث به فرضیه حلقه های كشتزار مرتبط با حلقه های مختلف  یك نیم دایره در مربع  اشكال هگزاگونال گونه و اشكال رینگ های تو در تو بود .

http://www.bibliotecapleyades.net/imagenes_circultivos/circuloscultivos14_04.gif

به بیان دیگر حلقه های كشتزار یك چیز جدید نیستند . شاید آنها در زمانهای ماقبل تاریخ نیز پدیدار می شده اند . اما چیز جدیدی كه درباره این فرضیه وجود دارد افزایش آنها در بین دهه 70 است كه هم از نظر كمی و هم كیفی رشد قابل توجهی داشته اند ….

كجا می توان حلقه های كشتزار را پیدا كرد?

در تمام نقاط دنیا در انگلستان  در آمریكا  هلند  بلژیك  لهستان  ایتالیا  دانمارك  روسیه  اسرائیل  استرالیا  هند  ژاپن  كانادا . اما انگلستان مهد حلقه های كشتزار است : جایی كه اكثر اشكال در آنجا ظاهر شدند .

Crop circle ‘hotspots’ in England
with Wiltshire at the top

چرا مناطقی خاص بارها و بارها مورد هجوم سازندگان حلقه های كشتزار قرار می گیرد این سوال تابه حال به سختی پاسخ داده شده است .به نظر می رسد خطوط انرژی زمین و عبور آنها از مناطقی خاص نقش مهمی را در این مسئله بازی كند . نیاكان ما بسیار نسبت به این انرژی ها هوشیار بودند آنها مكانهای مقدس خود را در مناطقی كه از نظر خطوط انرژی قوی بودند ساختند مثل ( مكانهای خاكسپاری  چرخ دستی های بزرگ  حلقه های سنگی و اهرام ) شاید به همین دلیل باشد كه اكثر حلقه های كشتزار در جنوب انگلستان ظاهر می شوند جایی كه می توان كثرت قدرت لایه های مركزی زمین را در آنجا پیدا كرد . Stonehenge یك مثال بسیار خوب است كه در قلب محدوده حلقه های كشتزار واقع است .یك مثال دیگر از چنین منطقه قدرتمندی غرب ناحیه Alton Barnes (Wiltshire) می باشد جایی كه حداقل یك یا دوتا حلقه كشتزار زیبا و پیچیده در سال در آنجا درست می شود .

Stonehenge 2002

East Field 2002

این مطلب زمانی قابل توجه است كه تعداد حلقه های كشتزار در بعضی مناطق در سالیانی خاص افزایش یاكاهش می یابند  برای مثال در هلند در سال 1996 ، 99 تا حلقه كشتزار ظاهر شد اما در سال 1997 به 41 كاهش پیدا كرد . پدیده ای كه تا به حال یك  سوال بی پاسخ مانده است ….

در بعضی از قسمت های زمین آب و خاك تاثیر پذیر ترند برای مثال خاك گچی در Wiltshire بسیار نفوذ پذیر است كه براحتی جریان الكتریسیته در آن القا می شود . این جریان می تواند به هدایت انرژی الكتریكی كمك كند .

من در آینده طریقه ایجاد حلقه های كشتزار كه به این بحث مرتبط است را مطرح خواهم كرد . وبالاخره برای آنهایی كه علاقه مندند به كشور من ، توزیع رخداد های حلقه های كشتزار در شكل زیر تا به امروز آمده است :

عمر یك حلقه كشتزار چقدر است ؟

یك فصل محصول بعد از وقتی است كه كشاورز محصول مزرعه اش را درو كرده است .

باقیمانده های حلقه کشتزار بعد از درو محصول

بنابراین انرژی برای مدت زیادتری می تواند آنجا باقی بماند . مثلا برای یك حالت 6 سال را می دانم .این موضوع این معنی رو می دهد كه شكل برجسته می تواند برای مدت زیادی جایش باقی بماند . مثلا در بعضی حالات نقش برجسته در فصل محصول بعدی هم دیده می شود :

2000

2001

چه وقت هایی حلقه های كشتزار شكل می گیرد ؟

وقتی كه گیاهان به اندازه كافی رشد كرده اند تا بروی زمین یك دست شوند . به بیان دیگر زمان رویت حلقه های كشتزار بین مارچ و سپتامبر است ، اما با این وجود حلقه های كشتزار در فصل زمستان هم دیده شده اند مثلا در چمن زارها . در واقع حلقه های كشتزار در طول شب ایجادمی شوند اما بازهم استثنائاتی وجود دارد مثل حلقه كشتزار ایجاد شده نزدیك Stonehege در 7 جولای 1996 كه Juliaset نامیده شد در طول روز شكل گرفت .

چندین شاهد عینی شهادت دادند كه به یقین در اواخر عصر این ساختار پیچیده ظاهر شد . تمام شاهدان خلبانانی بودند كه حول و حوش ساعت 17:30 وقتی كه شكل هنوز ایجاد نشده بود در محدوده استون هنج پرواز كرده بودند ، اما وقتی كه آنها در ساعت 18:00 پرواز دیگری در آن ناحیه داشتند Juliaset ظاهر شده بود ….

999 تماس ضروری در ساعت 17:30 مبنی بر كشیده شدن اتومبیل ها به سمت استون هنج كه موردی نیز در ناحیه خطرناك A303 رخ داد مورد اخیر را ثابت كرد . بنابراین گزارشات مطمئنا چنین ساختار پیچیده ای و بزرگی مشتمل بر 149 دایره باید ظرف ساعت 17:30 تا 17:50 ایجاد شده باشد یعنی در طول 20 دقیقه از روز . هیچ كس در آن لحظه متوجه مورد غیر عادی نشده بود حتی توریست هایی كه از استون هنج بازدید می كردند تا گارد امنیتی كه در آن نزدیكی كار می كرد. علاوه بر این مورد مواردی دیگر نیز در طول روز بوجود آمده اند .

آیا حلقه های كشتزار توسط انسان ایجاد می شوند ؟

نه ، اكثرا نه . براساس تحقیقات علمی كه دكتر William Levengood ازگروه تحقیق BLT  بروی 300 نمونه انجام داد فقط 6% از آنها به طور مشكوك تولید شدند . آنها موارد غیر متعارف بیوفیزیكی یافت شده در باره حلقه های كشتزار را فاش نكردند ( درباره موارد مشكوك كه احتمال می رود به دست انسان ایجاد شده باشد در مقالی دیگر صحبت خواهد شد ) از این 6% موارد مشكوك اصطلاحا Hoaxes یا شوخی نام برده میشود .

Anomalies

بیشتر دانشمندان اثبات كرده اند كه ایجاد چنین ساختاری به دست انسان امكان پذیر نیست ، یكی از آنها كه دانشمندی آلمانی به نام دكتر Eltjo Haselhoff صاحب كرسی DCCCS ( مركز مطالعات آلمانی حلقه های كشتزار ) است مقاله ای با عنوان زیر ارائه كرده است كه خواندنی است :

?What is the scientific opinion about crop circles

اما وجود داشتند انسان هایی كه ادعای ساخت حلقه های كشتزار را داشتند ، آنها نه تنها ادعا می كردند كه سازنده اشكال كوچك هستند بلكه ساخت اشكال بزرگ و پیچیده را نیز به خود نسبت دادند . بعد از سالیانی من با آنها دیدار ها و مصاحبه هایی داشتم و یكسری مسائل توجه من را جلب كرد .

در ابتدا با فردی به نام Doug Bower كه ادعا میكرد چندین حلقه های كشتزار را در مقیاس بزرگ ایجاد كرده هم صحبت شدم و David Chorely كه او هم ادعا میكرد در سال 1991 در یك منطقه مركزی صدها نوع حلقه های كشتزار را ایجاد كرده است . آنها گفتند كه تنها یك هدف داشتند : شوخی با جهان ….. در جلوی دوربین آنها در حال نشان دادن چگونگی ایجاد حلقه های كشتزار هستند . در یك مثال انها با مسطح كردن كشتزار ها یك حلقه نامرتب ایجاد كردند نتیجه كارآنها با اشكال پیچیده و دقیقی كه ایجاد شده بود بسیار متفاوت بوده و فاصله داشت . اما بدبختانه گزارشگران سوالات مهم و اساسی را از آنها نپرسیدند ، كاملا آشكار بود كه آنها پنداشته بودند كه Doug & Dave سازندگان واقعی اشكال هستند ، در ادامه وقتی در باره داده های علمی از آنها سوال شد جوابی برای پاسخ نداشتند بعلاوه بسیار عجیب می نمود كه آنها شبها از خانه خارج شده در حالی كه هیچ مورد غیر عادی را همسرانشان احساس نكرده بودند . در چندین مورد یكی از آنها مدعی ساخت شكلی می شد در حالی كه دیگری آن را نفی می كرد ، بعد از مدتی Doug & Dave هم با خود و هم با دیگران به تناقض برخوردند ، آنها حتی بسیاری از گفته هایشان را عوض كردند . آنها در كل اعتبارشان را از دست داده بودند اما مورد غیر عادی كه وجود داشت این بود كه جهان ادعای آنها ار پذیرفته بود ” حلقه های كشتزار ساخته دست بشر است ” و همه این حلقه های كشتزار بدست تنها دو پیرمرد بریتانیایی ایجاد شده ؟؟!!!

Doug Bower در سمت چپ در حال دیدن نتیجه كارش(BBC سال 1998)

بعد از این دو نفر گروه شیطان نیز ادعای آن دو را تكراركرد ، سه مرد از لندن كه ادعا می كردند كه طراحان حلقه های كشتزار بودند . بعد از چند سالی آنها نام گروه خود را به سازندگان حلقه تغییر دادند اما در انتها تمام ادعا های انها نیز دروغ از آب در آمد برای اطلاعات بیشتر راجع به این گروه به سایت زیر مراجعه بفرمائید :

http://www.circularsite.com/intro2d-eng.htm

نظر دانشمندان درباره حلقه های كشتزار چیست ؟

مدرك علمی كه در ذهن دانشمندان غوطه ور است وجود دارد كه ساخت حلقه های كشتزار كار دست بشر نیست . این شواهد و مدارك اولین بار در اواخر دهه 80 بدست بیوفیزیكدان آمریكایی دكتر William Levengood از گروه تحقیقات BLT كشف گردید .

او در وهله اول كشف كرد كه سرشاخه های موجود در بعضی از حلقه های كشتزار دارای دانه نیست، براساس چنین پدیده غیرمعمولی تصمیم به بررسی سیستماتیك حلقه های كشتزار گرفت و بعد از چند سال چندین مقاله به چاپ رساند كه درآن نشان داده شده بود كه این پدیده كار دست بشر نمی تواند باشد . در این حین گروه تحقیقاتی BLT شروع به همكاری با دانشمندان ،‌شیمیدانان و زمین شناسان كرد علاوه بر آن با چندین دانشگاه نیز وارد همكاری شد كه از تحقیقات این گروه پشتیبانی كنند ( در این زمینه در بخش ” حلقه های كشتزار چطور پدید می آیند ” بیشتر صحبت خواهیم كرد)

در اكتبر سال 2000 دكتر Eltjo Haselhoffیافته های خود را در ژورنال علمی ” Physiologia Plantarum ” به چاپ رساند .

او نشان داد كه حلقه های كشتزاری كه او رویشان تحقیق كرده بود بوسیله منبع نقطه ای الكترومغناطیس ایجاد شده بودند .یك مثال از منبع نقطه ای چراغ لامپ است . اكتشافات دكتر با بررسی گره های غیرمتعارفی كه در گیاهان واقع در حلقه های كشتزار ایجاد شده بود شكل گرفت ، وقتی او نمونه ای از گره هایی را كه جمع آوری كرده بود اندازه گرفت دریافت كه گره ها در مركز حلقه ها به طرز عجیبی كشیدگی بیشتری نسبت به گیاهان اطراف حلقه دارند . این كشیدگی هرچه به سمت بیرون حلقه پیش میرود كمتر و كمتر می شود . دكتر هاسل هوف یك نرم افزاری به منظور اندازه گیری كامپیوتری مجدد داده ها طراحی كرد . نتایج در یك دیاگرامی در ادامه آورده شده است . در ردیف اول شما گره هایی را می بینید كه در طول یك حلقه ی كشتزار رسم شده است . در ردیف دوم شما محلی را كه دكتر نمونه ها را تهیه كرده مشاهده می كنید .

نمودار میله ای در شكل بالا با دو رنگ نمایان است ، میله قرمز رنگ نشان دهنده رشد طبیعی است و میله زرد رنگ نشاندهنده رشد غیر طبیعی حلقه های كشتزار است ، توضیح اضافه از درس تئوری احتمالات : ((شكل نمودار فراوانی میله ای زرد رنگ ،توزیع اندازه های بین نمونه هایی است كه دكتر هاسل هوف گرفته بود ، توزیع احتمال نمونه ها تقریبا نرمال است و نشان می دهد كه در بعضی جاها گره ها بیشتر رشد داشته و در بعضی جاها كمتر )).

دكتر هاسلهوف سپس توزیع دارازای گره ها را با تمام الگوی توزیع انرژی شناخته شده ممكن در فیزیك مقایسه كرد . او كشف كرد كه توزیع مورد نظر 100% با توزیع انرژی یك منبع نقطه ای الكترومغناطیس تطبیق دارد . این مثل یك لامپ است وقتی كه آن را بالای زمین آویزان نگه می دارید ، شما در آن لحظه توزیع نور را می بینید كه شدت نور در زیر آن بیشترین و هرچه از زیر آن دور می شود شدت نور كمتر و كمتر می شود .

در علم انطباق 100% بسیار نادر رخ می دهد ، بنابراین تحقیقات حلقه های كشتزار بوسیله منبع نقطه ای انرژی الكترومغناطیس در ارتفاعی نزدیك 4.1 متر بالای زمین ایجاد شده است . دكتر هاسل هوف یافته های خود را به Physiologia Plantarum ارسال كرد ، كار وی توسط چندین دانشمند مورد بررسی قرارگرفت و در اكتبر سال 2000 مورد قبول واقع شده و به چاپ رسید . با توجه به مقبولیت جهانی فرضیه فوق و چاپ آن می توان جمله زیر را گفت كه :

حلقه های كشتزار توسط دست بشر خلق نشده ، بلكه توسط منبع نقطه ای انرژی الكترومغناطیس با خواستگاهی نامعلوم ایجاد شده است.Yaziçi:Polat Alemdar

Edit:1389/09/11-17:51

آرشیو موضوعی(Bölmələr)

آرشیو(Arşiv)

آخرین پستها(Son Yazilar)

نویسندگان(Yaziçilar)

لینکدونی(Link)

نظرسنجی

  • آیا این وبلاگ رضایت شما را جلب کرده است؟آمار وبلاگ(Ziyarət)

  • (Hepsi)کل بازدید :
  • (Bu Gün)بازدید امروز :
  • (Dünən)بازدید دیروز :
  • (Bu Ay)بازدید این ماه :
  • (Keçmiş Ay)بازدید ماه قبل :
  • (Yaziçi Sayisi)تعداد نویسندگان :
  • (Yazi Sayisi)تعداد کل پست ها :
  • (Son Bakiş)آخرین بازدید :
  • (Son Gündələmə)آخرین بروز رسانی :

(Axtariş)جستجو


اوقات شرعی

رنک الکسا

ابزار هدایت به بالای صفحه